Seminārs

2x2 ATGRIEŠANĀS

2024. gada 5. - 11. augusts
Vācija, Freiburga, Bērzaine

Pieteikties
 • Dalībnieki

  18 līdz 30+ gadi

 • Kad?

  2024. gada 5. - 11. augusts

 • Kur?

  Vācija, Freiburga, Bērzaine

 • Dalības maksa

  425 EUR

ŠOVASAR Tev ir jābūt šeit! Vasaras siltāko nedēļu pavadīsim kopā, piedzīvojot neaizmirstamas emocijas, smieklu pielietas dienas un zvaigžņu naktis, Alpu kalnu sākumā, Švarcvaldes virsotnēs, Vācijas dienvidos. Notikums, kurā aicinām pievienoties arī Tevi! Uzmanību! Pieteikšanās drīz noslēgsies!

2024.gads ir notikumu gads! Jo šogad svinam 60 gadus, kopš norisinājās pirmais 2x2 seminārs, 40 gadus, kopš norisinājās seminārs Vācijā un 20 gadus, kopš Latvija ir atkal pilntiesīgi atgriezusies Eiropā.

Tieši šie zīmīgie notikumi, mudināja semināra mazo vadības loku nonākt pie nosaukuma Atgriešanās! Tā ir ne tikai atgriešanās šajos visos zīmīgajos notikumos, bet reizē arī atgriešanās pašiem pie sevis. Kas galu galā es esmu mūsdienu pasaulē? Kas ir tie cilvēki un tās vietas, kur man gribās atgriezties vēl un vēl? Vai atkal - kāpēc es atkal atgriežos tajos pašos vecajos ieradumos? Un galu galā - kur atgriežoties es jūtos, kā mājās un kāpēc?

Vasaras siltāko nedēļu pavadīsim kopā Vācijas dienvidos, īpašā vietā visiem pasaules latviešiem - Bērzainē! Tas ir latviešu īpašums, kalna galā, kas nu kalpo par viesu namu un ļauj saskatīt skaistās nakts zvaigznes un piedzīvot alpu tuvuma šarmu.

Kad? 5. - 11. AUGUSTS

Kur? “Bērzaine” Freiburgā, Vācijā

Cik? 425 EUR par naktsmītni, semināru, ēdienreizēm

Kas? 18 - 30 gadus veci jaunieši

Projekts: Tradicionālā kokle un vēl

Kokle latviešiem ir īpašs mūzikas instruments. Tās skaņas veido tiltu starp laikiem un paaudzēm. Koklēšana atver apziņas vārtus un tiek saistīta ar garīgu pieredzi. Darba cēlienā ar kokļu meistaru Rihardu, apgūsi tradicionālās kokles darināšanas pamatus. Izpratīsi kokles korpusa uzbūvi, instrumenta kvalitātes kritērijus un skanējuma īpatnības. Lai arī kokles būve ir laikietilpīgs process, ar meistara palīdzīgo roku Tev būs iespēja savu roku pielikt katrā darba posmā. Nedēļas izskaņā varēsi lepni skandēt pašgatavotu kokli.

Līdzmaksājums (kokles sagatave, materiāli, tapas, stīgas): 250 eiro. Dalībnieku skaits projektā ir ierobežots.

🎶 Rihards Valters kopš 2011.gada izgatavo kokles un citus tradicionālus mūzikas instrumentus. Pašmācības ceļā apguvis kokles spēli un muzicē postfolkloras grupā “Dārdi”. Rihards jau iepriekš vadījis tradicionālo kokļu būves meistarklases. Ar lielu aizrautību pēta instrumentu būves vēsturi un to attīstību cauri laikiem. Rihards ir lielisks stāstnieks, tādēļ viņa meistardarbnīcā apgūsiet nevien kokles darināšanas tehnoloģijas, bet uzzināsiet arī aizraujošus faktus, varbūtības un teiksmas, kas apvij šo latviešu tradicionālo mūzikas instrumentu.

Projekts: Meistaru zīmēšanas triki

Zīmēt ir viegli un pat, ja Tev likās, ka zīmēt nemāki. Projektā ar Jāni apgūsi zīmēšanas prasmes, iemācoties veicmestaru trikus. Jānis dalīsies savā pieredzē, ko ieguvis studējot klasisko glezniecību un rotkalšanu Florencē, Itālijā. Projektā meistars izskaidros 3D vides attēlošanu uz papīra pamatprincipus.

🖌 Jānis Cepurītis sevi sauc par neizlēmīgu mākslinieks. Viņš ir arī tetovētājs, gleznotājs un rotkalis. Pēdējos 10 gadus strādā kā tetovētājs Oslo. 

Projekts: Atgriezies pie sevis caur dabu

Te beidzot atstāsi aiz muguras ikdienas kņadu, stresu, tehnoloģijas un kopā dosimies dabā! Nonāksi tuvāk pie sevis un savām saknēm. Caur sarunām, kustību, kopīgu darbošanos un apzinātības praksēm iemācīsies patiesi ieklausīties gan sevī pašā, gan apkārtējos, atgūstot spēku un vairojot iekšējo mieru. Uzzināsi, ko daba var pastāstīt par mums pašiem, ja vien uzdrīkstamies taja ieklausīties!

🥾 Anna Kanepone ir piedzīvojumu izglītības un personīgās izaugsmes trenere. Ikdienā viņa strādā ar grupām, kā arī vada piedzīvojumu ceļojumus uzņēmumā “Rover”.

Projekts: 2x2 labiski x 2x2 kreiliski

Sens latviešu ticējums vēsta “cimdi ir jāada vasarā, tad tie būšot īpaši silti un mīksti”. Projektā ar Ingu izveidosi savu dūraiņu pāri - ar mušiņām, skujiņām, pīnītēm, zvaigznītēm, rombiņiem, raibi rakstainus vai vienkrāsainus.

🧶 Inga Pētersone pati ada, izšuj un šuj. Īpaša mīlestība ir uz visu, kas atrodams latviešu tautas tērpā. Pati ir studējusi rokdarbu un tautastērpu vēsturi. Laikā, kamēr darināsi savu cimdu pāri, Inga ir gatava diskusijās dalīties par rokdarbu dažādību un to attīstību līdz mūsdienām.

Projekts: Atgriešanās pie sevis - sakārto ķermeni un prātu

21. gadsimts ir digitāls laikmets. Dzīvojot tajā, mūsdienu cilvēks apgūst arvien jaunas iemaņas, tehnoloģijas un iekārtas. Nereti tas notiek, neviļus attālinoties no sevis paša un no saviem līdzcilvēkiem. Tā rezultātā mūsdienu cilvēks prot saprast un novērst kļūmes viedierīcēs, bet paliek bezspēcīgs tad, kad niķoties sāk paša ķermenis vai prāts. 

Lai būtu veseli un dzirdētu savu ķermeni, šajā projektā dosimies nelielā ceļojumā - atgriezīsimes pie sevis. Ceļā apgūsi dažādus praktiskus paņēmienus, kā sajust sevi un  sev tuvus cilvēkus caur pašmasāžu. Papildus tam, ieskatīsimies aromaterapijā. 

🧘‍♂️Georgs ir pieredzes bagāts ārstnieciskās masāžas speciālists. Viņš specializējies aromaterapijā, un ar savām zināšanām dalīsies ar projekta dalībniekiem. Georgs uzskata, ka pats cilvēks ir dzīves centrs un labklājības pamats, tādēļ ir svarīgi mums pašiem par sevi spēt parūpēties - sakārtojot savu ķermeni un prātu.

Projekts: Folklora 21. gadsimtā

Šī projekta gaitā vērsi durvis uz folkloras pasauli plašāk vaļā. Iepzīsi tuvāk kokles spēli, tautas dziesmas, dejas un citas folkloras gudrības. Kopā slaucīsim putekļus no tām mūsu tautas zināšanām, kas nav apzinātas tik bieži kā citas. 

🎻Dzintars jau kopš bērnības ir darbojas folkloras kustībā. Viņš ir aktīvs folkloras kopu dalībnieks un pats spēlē vairākus mūzikas instrumentus, to starp kokli, mandolīnu un akordeonu. Savā brīvajā laikā Dzintars trennējas skalu lēkšanā un ir iemācījies dažādus trikus. Projektu īstenot palīdzēs Rozīte Katrīna Ponne.

Projekts: "Riskē droši"

Vai esi domājis, kā būtu, ja ikdienas komunikācijā spētu būt brīvāks un drošāks? Ja tava atbilde ir “jā”, tad projekts ir domāts tieši Tev. Improvizācijas teātris balstās uz aktieru spēju veikli reaģēt un pielāgoties tam, kas tiek spontāni radīts uz skatuves. Vienā acu mirklī ir jāpaspēj radīt pārliecinošu tēlus, stāstus, ieklausīties, pieņemt un papildināt skatuves partnerus un skatītāju idejas. Projekta laikā nedēļas garumā izzināsim, kā improvizācijas teātra pamatprincipi var būt noderīgi Tev gan ikdienas dzīvē, gan profesionālajā vidē. Tev būs iespēja apgūt dažādus ieklausīšanās un akceptēšanas tehnikas, trenēt spēju spontāni reaģēt, stiprināt pārliecību par savām idejām un veicināt iztēli. Kopā mācīsimies pieņemt nezināmo, pasmieties par "kļūdām" un justies komfortabli neskaidrās situācijās.

🎤 Dita savas improvizācijas teātra gaitas uzsākusi 2012. gadā. Šobrīd skatuves dēļus min kopā ar apvienību “Gandrīz Draugi”.  Kopā ar kolēģiem viņa ir izveidojusi kopienu “Improvizācijas akadēmija”, kur izstrādā un pasniedz improvizācijas teātra mākslas nodarbības. Ikdienā Ditu var satikt arī filmēšanas laukumos, kur viņa improvizē producenta lomu.

Ievirze: Ko tu gribi?

Šodien, kad apkārtējās pasaules trokšņi laužas pa mūsu iekšdurvīm, ir neticami viegli apmaldīties un nonākt steigas lamatās: padarīt sevi arvien aizņemtāku, strādāt arvien vairāk un vairāk, kāpjot pa iedomātajām dzīves kāpnēm, un beigās atklāt, ka tās ir atstutētas pret nepareizo sienu. Ievirzes laikā mēģināsim atbildēt uz jautājumiem: “Kā es varu zināt, ka manas domas ir patiesas?” , “Kā atšķirt steidzamo no svarīgā?”, “Ko es patiešām vēlos?” un “Kas man traucē to sasniegt?”. Izmantojot FranklinCovey radīto metodoloģiju, mācīsimies “vadīt sevi” – noteikt un prioritizēt mērķus, plānot laiku, ieklausīties citos un tikt saklausīti.

🎒Emīls Lukjanskis ir FranklinCovey Latvia treneris un ikdienā palīdz organizācijām sasniegt to stratēģiskos mērķus.

Ievirze: Mana iekšējā drošība

Krievijas iebrukums Ukrainā, Izraēlas - Palestīnas konflikts, Leona Rusiņa pastrādātā slepkavība Jēkabpilī. Pēdējo laiku notikumi rosina domāt, kā drošība iet roku rokā ar mūsu ikviena līdzdalību. Vardarbība ir sastopama visur. Tās formāts var būt mainīgs, tādēļ ne vienmēr to spējam atpazīt un, kur nu vēl zināt, kā rīkoties. 

Ievirzē kopā pētīsim vardarbības tematu. Analizēsim kā vardarbību ietekmē kultūras aspekti, sociālie un bioloģiskie faktori. Izzināsim, kā mēs varam stiprināt paši sevi, lai dzīvotu drošākā sabiedrībā.

👣 Ako Kārlis Cekuls ir Latvijas Republikas Bērnu aizsardzības centra metodiskās vadības nodaļas vadītājs. Viņš ir vardarbības prevencijas un dzimuma līdztiesības eksperts, kurš savu profesionālo pieredzi pilnveidojis organizācijās, kā Centrs MARTA un Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija. 

Ievirze: Mūsdienīga inovācija = senču mantojums 

Latvijā ir dzimuši vairāki inovatori aviācijas jomā, un mūsdienās tā ir kļuvusi par pasaules spēlētāju aviācijā, dronu un tuvā kosmosa inovācijās. Sakritība? Šajā ievirzē pētīsi, kāda ir bijusi mūsu senču ietekme mūsdienu Latvijas inovācijās. Iepazīsi tās inovācijas, kuras nāk no Latvijas un spēlē lomu pasaules līmenī, izvērtēsi Latvijas inovāciju infrastruktūru, identificēsi, kur mums ir lielākās iespējas nest lielāko iespējamo pienesumu globālā līmenī.  Kopā meklēsim atbildi uz jautājumu, kā mēs, kā 2x2 dalībnieki, varam pielikt pirkstu un palīdzēt virzīt Latvijas inovācijas vēl tālākos plašumos.

📈Jūlija Gifford ir dzimusi Kanādā, bet pēdējos 15+ gadus ir pavadījusi dzīvi Latvijā, aktīvi iesaistoties Latvijas inovāciju ekosistēmā. Viņa ir līdzdibinātāja satura mārketinga un sabiedrisko attiecību aģentūrā Truesix (Latvijas vienīgajā aģentūrā, kura nodarbojas ar vietējo uzņēmumu pozicionēšanu ārvalstīs). Viņa bija Printful dibinātāju komandā, liekot pamatu mārketingam uzņēmumam, kas kļuva par Latvijas pirmo “vienradzi”. Jūlija ir angļu valodas redaktore startup ziņu vietnē LabsofLatvia.com, un regulāri uzstājās un vada meistarklases par to, kā tapt pamanītam starptautiski.

Ievirze: Vai tā ir taisnība?

Šajā ievirzē uzzināsi, ko influenceri Tev nestāsta. Iejutīsimies dezinformatoru ādā un apgūsim informācijas pārbaudes rīkus, kurus izmanto pat pieredzējušākie izmeklētāji.  Kopīgiem spēkiem audzēsim muskuļus izdzīvošanai digitālajā vidē. Uzzināsi to žurnālista darba ikdienas pusi, kura parasti paliek aiz slēgtām durvīm. Iegūtās prasmes ļaus veiksmīgāk izdzīvot puspatiesību laikmetā un neļaus citiem Tevi aptīt ap pirkstu.

🎤 Inese Braže ir žurnāliste, kam rūp lietas. Strādā Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrā Re:Baltica.

Ievirze: Uzdrīkstēties ir skaisti

Kā ir uzdrīkstēties un nebaidīties iestāties par savu ideju un domu?

Ievirzē iemācīsies kā kļūt un kā būt par sabiedriski aktīvu pilsoni. Kopā ar citiem dalībniekiem un ievirzes viesiem dalīsimies pieredzē un idejās kā stiprināt līderības un aktīvisma prasmes, gūsi profesionālu padomu savu ideju un personīgās izaugsmes attīstībai. Apgūsi zināšanas un iemaņas, lai spētu iesaistīties sarunās ar šīs nozares profesionāļiem.
📣 Andris ir sabiedrisks aktīvists, Eiropas Kustības Latvijā prezidents, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas loceklis.

Projekts: "Riskē droši"

Vai esi domājis, kā būtu, ja ikdienas komunikācijā spētu būt brīvāks un drošāks? Ja tava atbilde ir “jā”, tad projekts ir domāts tieši Tev. Improvizācijas teātris balstās uz aktieru spēju veikli reaģēt un pielāgoties tam, kas tiek spontāni radīts uz skatuves. Vienā acu mirklī ir jāpaspēj radīt pārliecinošu tēlus, stāstus, ieklausīties, pieņemt un papildināt skatuves partnerus un skatītāju idejas. Projekta laikā nedēļas garumā izzināsim, kā improvizācijas teātra pamatprincipi var būt noderīgi Tev gan ikdienas dzīvē, gan profesionālajā vidē. Tev būs iespēja apgūt dažādus ieklausīšanās un akceptēšanas tehnikas, trenēt spēju spontāni reaģēt, stiprināt pārliecību par savām idejām un veicināt iztēli. Kopā mācīsimies pieņemt nezināmo, pasmieties par "kļūdām" un justies komfortabli neskaidrās situācijās.

🎤 Dita savas improvizācijas teātra gaitas uzsākusi 2012. gadā. Šobrīd skatuves dēļus min kopā ar apvienību “Gandrīz Draugi”.  Kopā ar kolēģiem viņa ir izveidojusi kopienu “Improvizācijas akadēmija”, kur izstrādā un pasniedz improvizācijas teātra mākslas nodarbības. Ikdienā Ditu var satikt arī filmēšanas laukumos, kur viņa improvizē producenta lomu.

MATERIĀLI

VADĪTĀJI UN IEVIRZES

 • Rozīte Katrīna Ponne

  Semināra vadītāja
 • Jānis Skrebels

  Programmas vadītājs
 • Laima Kraule

  Dalībnieku administratore
 • Emīls Lukjanskis

  Semināra saimnieks
 • Enno Walkenfort

  Semināra tehniskais koordinators
 • Alise Līce

  Dizainere
 • Zane Dravante

  Finanšu ministre
 • Līga Kone

  Komunikācijas vadītāja
 • Jūlija Gifford

  Ievirzes "Mūsdienīga inovācija = senču mantojums" vadītāja
 • Georgs Celitāns

  Projekta "Atgriešanās pie sevis - sakārto ķermeni un prātu" vadītājs
 • Inga Pētersone

  Projekta "2x labiski un 2 kreiliski" vadītāja
 • Jānis Cepurītis

  Projekta "Meistaru zīmēšanas triki" vadītājs
 • Anna Kanepone

  Projekta "Atgriezies pie sevis caur dabu" vadītāja
 • Rihards Valters

  Projekta "Tradicionālā kokle un vēl" vadītājs
 • Ako Kārlis Cekuls

  Ievirzes "Mana iekšējā drošība" vadītājs
 • Dzintars Jēkabs Spīčs

  Projekta "Folklora 21. gadsimtā" vadītājs
 • Andris Gobiņš

  Ievirzes "Uzdrīkstēties ir skaisti" vadītājs
 • Dita Nitiša

  Projekta "Riskē droši" vadītāja
 • Inese Braže

  Ievirzes "Vai tā ir taisnība" vadītāja

JAUTĀJUMI UN ATBILDES

 • Kur norisināsies 2x2 Atgriešanās?
 • Kurš var piedalīties?
 • Kā nokļūt semināra norises vietā?
 • Vai man jāsamaksā visa dalības maksa uzreiz?
 • Kas iekļauts dalības maksā?
 • Vai nometnē būs brīvais laiks?

AIZVADĪTIE SEMINĀRI

 • Seminārs

  2x2 KODOLS

  2024. gada 25. jūnijs – 2. jūlijs
  Kanāda, Saulaine

  Vairāk
 • Seminārs

  2x2 Vasaras saulgriežu saiets

  2024. gada 22. jūnijs - 24. jūnijs
  Rezidence Kurzeme

  Vairāk