Seminārs

2x2 ATGRIEŠANĀS

2024. gada 5. - 11. augusts
Vācija, Freiburga, Bērzaine

Pieteikties
 • Dalībnieki

  18 līdz 30+ gadi

 • Kad?

  2024. gada 5. - 11. augusts

 • Kur?

  Vācija, Freiburga, Bērzaine

 • Dalības maksa

  425 EUR

ŠOVASAR Tev ir jābūt šeit! Vasaras siltāko nedēļu pavadīsim kopā, piedzīvojot neaizmirstamas emocijas, smieklu pielietas dienas un zvaigžņu naktis, Alpu kalnu sākumā, Švarcvaldes virsotnēs, Vācijas dienvidos. Notikums, kurā aicinām pievienoties arī Tevi! Uzmanību! Pieteikšanās drīz noslēgsies!

2024.gads ir notikumu gads! Jo šogad svinam 60 gadus, kopš norisinājās pirmais 2x2 seminārs, 40 gadus, kopš norisinājās seminārs Vācijā un 20 gadus, kopš Latvija ir atkal pilntiesīgi atgriezusies Eiropā.

Tieši šie zīmīgie notikumi, mudināja semināra mazo vadības loku nonākt pie nosaukuma Atgriešanās! Tā ir ne tikai atgriešanās šajos visos zīmīgajos notikumos, bet reizē arī atgriešanās pašiem pie sevis. Kas galu galā es esmu mūsdienu pasaulē? Kas ir tie cilvēki un tās vietas, kur man gribās atgriezties vēl un vēl? Vai atkal - kāpēc es atkal atgriežos tajos pašos vecajos ieradumos? Un galu galā - kur atgriežoties es jūtos, kā mājās un kāpēc?

Vasaras siltāko nedēļu pavadīsim kopā Vācijas dienvidos, īpašā vietā visiem pasaules latviešiem - Bērzainē! Tas ir latviešu īpašums, kalna galā, kas nu kalpo par viesu namu un ļauj saskatīt skaistās nakts zvaigznes un piedzīvot alpu tuvuma šarmu.

Kad? 5. - 11. AUGUSTS

Kur? “Bērzaine” Freiburgā, Vācijā

Cik? 425 EUR par naktsmītni, semināru, ēdienreizēm

Kas? 18 - 30 gadus veci jaunieši

Projekts: Tradicionālā kokle

Kokle latviešiem ir ļoti īpašs mūzikas instruments. Tās skaņas veido pārpasaulīgu tiltu starp laikiem, starp paaudzēm. Koklēšana atdara apziņas vārtus un saistāma ar garīgu pieredzi. Darba cēlienā ar kokļu būves meistaru Rihardu Valteru apgūsiet tradicionālās kokles darināšanas pamatus. Izpratīsiet kokles korpusa uzbūvi, instrumenta kvalitātes kritērijus un skanējuma īpatnības. Lai arī kokles būve ir laikietilpīgs process, ar meistara palīdzīgo roku būs iespēja iesaistīties katrā darba posmā un nedēļas izskaņā jau varēsiet lepni skandēt pašgatavotu kokli.

Līdzmaksājums (kokles sagatave, materiāli, tapas, stīgas): 250 eur. Dalībnieku skaits ierobežots.

🎶 Rihards Valters jau kopš 2011.gada izgatavo kokles un citus tradicionālos mūzikas instrumentus. Pašmācības ceļā apguvis kokles spēli, muzicē postfolkloras grupā “Dārdi”. Vairākkārt vadījis tradicionālo kokļu būves meistarklases. Ar lielu aizrautību pēta instrumentu būves vēsturi un to attīstību caur laikiem. Rihards ir lielisks stāstnieks, tādēļ viņa meistardarbnīcā apgūsiet nevien kokles darināšanas tehnoloģijas, bet uzzināsiet arī aizraujošus faktus, varbūtības un teiksmas, kas apvij šo latviešu tradicionālo mūzikas instrumentu.

Ievirze: Ko tu gribi?

Šodien, kad apkārtējās pasaules trokšņi laužas pa mūsu iekšdurvīm, ir neticami viegli apmaldīties un nonākt steigas lamatās: padarīt sevi arvien aizņemtāku, strādāt arvien vairāk un vairāk, kāpjot pa iedomātajām dzīves kāpnēm, un beigās atklāt, ka tās ir atstutētas pret nepareizo sienu. Ievirzes laikā mēģināsim atbildēt uz jautājumiem: “Kā es varu zināt, ka manas domas ir patiesas?” , “Kā atšķirt steidzamo no svarīgā?”, “Ko es patiešām vēlos?” un “Kas man traucē to sasniegt?”. Izmantojot FranklinCovey radīto metodoloģiju, mācīsimies “vadīt sevi” – noteikt un prioritizēt mērķus, plānot laiku, ieklausīties citos un tikt saklausīti.

🎒Emīls Lukjanskis ir FranklinCovey Latvia treneris un ikdienā palīdz organizācijām sasniegt to stratēģiskos mērķus.

Projekts: Meistaru zīmēšanas triki

Zīmēt viegli un pat, ja Tev likās, ka zīmēt nemāki. Projektā ar Jāni apgūsi zīmēšanas prasmes, iemācoties veicmestaru trikus. Jānis dalīsies savā pieredzē, ko ieguvis studējot klasisko glezniecību un rotkalšanu Florencē, Itālijā. Projektā meistars izskaidros 3D vides attēlošanu uz papīra pamatprincipus.

🖌 Jānis Cepurītis sevi sauc par neizlēmīgu mākslinieks. Viņš ir arī tetovētājs, gleznotājs un rotkalis. Pēdējos 10 gadus strādā kā tetovētājs Oslo. 

Projekts: Atgriezies pie sevis caur dabu

Te beidzot atstāsi aiz muguras ikdienas kņadu, stresu, tehnoloģijas un kopā dosimies dabā! Nonāksi tuvāk pie sevis un savām saknēm. Caur sarunām, kustību, kopīgu darbošanos un apzinātības praksēm iemācīsies patiesi ieklausīties gan sevī pašā, gan apkārtējos, atgūstot spēku un vairojot iekšējo mieru. Uzzināsi, ko daba var pastāstīt par mums pašiem, ja vien uzdrīkstamies taja ieklausīties!

🥾 Anna Kanepone ir piedzīvojumu izglītības un personīgās izaugsmes trenere. Ikdienā viņa strādā ar grupām, kā arī vada piedzīvojumu ceļojumus uzņēmumā “Rover”.

Projekts: 2x2 labiski x 2x2 kreiliski

Sens latviešu ticējums vēsta “cimdi ir jāada vasarā, tad tie būšot īpaši silti un mīksti”. Projektā ar Ingu izveidosi savu dūraiņu pāri - ar mušiņām, skujiņām, pīnītēm, zvaigznītēm, rombiņiem, raibi rakstainus vai vienkrāsainus.

🧶Inga Pētersone pati ada, izšuj un šuj. Īpaša mīlestība ir uz visu, kas atrodams latviešu tautas tērpā. Pati ir studējusi rokdarbu un tautastērpu vēsturi. Laikā, kamēr darināsi savu cimdu pāri, Inga ir gatava diskusijās dalīties par rokdarbu dažādību un to attīstību līdz mūsdienām.

Ievirze: Mūsdienīga inovācija = senču mantojums 

Latvijā ir dzimuši vairāki inovatori aviācijas jomā, un mūsdienās tā ir kļuvusi par pasaules spēlētāju aviācijā, dronu un tuvā kosmosa inovācijās. Sakritība? Šajā ievirzē pētīsi, kāda ir bijusi mūsu senču ietekme mūsdienu Latvijas inovācijās. Iepazīsi tās inovācijas, kuras nāk no Latvijas un spēlē lomu pasaules līmenī, izvērtēsi Latvijas inovāciju infrastruktūru, identificēsi, kur mums ir lielākās iespējas nest lielāko iespējamo pienesumu globālā līmenī.  Kopā meklēsim atbildi uz jautājumu, kā mēs, kā 2x2 dalībnieki, varam pielikt pirkstu un palīdzēt virzīt Latvijas inovācijas vēl tālākos plašumos.

📈Jūlija Gifford ir dzimusi Kanādā, bet pēdējos 15+ gadus ir pavadījusi dzīvi Latvijā, aktīvi iesaistoties Latvijas inovāciju ekosistēmā. Viņa ir līdzdibinātāja satura mārketinga un sabiedrisko attiecību aģentūrā Truesix (Latvijas vienīgajā aģentūrā, kura nodarbojas ar vietējo uzņēmumu pozicionēšanu ārvalstīs). Viņa bija Printful dibinātāju komandā, liekot pamatu mārketingam uzņēmumam, kas kļuva par Latvijas pirmo “vienradzi”. Jūlija ir angļu valodas redaktore startup ziņu vietnē LabsofLatvia.com, un regulāri uzstājās un vada meistarklases par to, kā tapt pamanītam starptautiski.

Ievirze: Vai tā ir taisnība?

Šajā ievirzē uzzināsi, ko influenceri Tev nestāsta. Iejutīsimies dezinformatoru ādā un apgūsim informācijas pārbaudes rīkus, kurus izmanto pat pieredzējušākie izmeklētāji.  Kopīgiem spēkiem audzēsim muskuļus izdzīvošanai digitālajā vidē. Uzzināsi to žurnālista darba ikdienas pusi, kura parasti paliek aiz slēgtām durvīm. Iegūtās prasmes ļaus veiksmīgāk izdzīvot puspatiesību laikmetā un neļaus citiem Tevi aptīt ap pirkstu.

🎤Inese Braže ir žurnāliste, kam rūp lietas. Strādā Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrā Re:Baltica.

Projekts "Improvizē kā bērnībā"

Spēlēšanās un bērnišķīga brīvība! 

Ar improvizācijas teātra vingrinājumu palīdzību, no jauna atklāsim neierobežota radošuma un sadarbības prieku. Kopā aizmirsīsim par bailēm no neveiksmes un izbaudīsim prieku, ko sniedz iziešana no komforta zonas! Ja tas izklausās bailīgi, tad ir liela iespēja, ka tas ir tieši Tev. 

😀Luīze ir stand-up komiķe un improvisatore ar gandrīz 10 gadu pieredze. Šobrīd tēlo, ka strādā finanšu nozarē, un reizē iekaro skatuves Berlīnē un citur Eiropā. Viņas stand-up aprakstā teikts - Jūs smiesieties, raudāsiet un vēlēsieties kļūt par viņas labāko draugu! 

MATERIĀLI

VADĪTĀJI UN IEVIRZES

 • Rozīte Katrīna Ponne

  Semināra vadītāja
 • Jānis Skrebels

  Programmas vadītājs
 • Laima Kraule

  Dalībnieku administratore
 • Emīls Lukjanskis

  Semināra saimnieks
 • Enno Walkenfort

  Semināra tehniskais koordinators
 • Alise Līce

  Dizainere
 • Zane Dravante

  Finanšu ministre
 • Līga Kone

  Komunikācijas vadītāja
 • Jūlija Gifford

  Ievirzes "Mūsdienīga inovācija = senču mantojums" vadītāja
 • Georgs Celitāns

  Projekta "Saskarsme 21. gadsimtā" vadītājs
 • Inga Pētersone

  Projekta "2x labiski un 2 kreiliski" vadītāja
 • Jānis Cepurītis

  Projekta "Meistaru zīmēšanas triki" vadītājs
 • Anna Kanepone

  Projekta "Atgriezies pie sevis caur dabu" vadītāja
 • Rihards Valters

  Projekta "Tradicionālā kokle" vadītājs
 • Luīze Beča

  Projekta "Improvizē kā bērnībā" vadītāja

JAUTĀJUMI UN ATBILDES

 • Kur norisināsies 2x2 Atgriešanās?
 • Kurš var piedalīties?
 • Kā nokļūt semināra norises vietā?
 • Vai man jāsamaksā visa dalības maksa uzreiz?
 • Kas iekļauts dalības maksā?
 • Vai nometnē būs brīvais laiks?

AIZVADĪTIE SEMINĀRI

 • Seminārs

  2x2 Īspaids

  2024. gada 3. - 6.maijs
  Latvija, Daugavpils

  Vairāk
 • Seminārs

  2x2 STRĀVOJUMS


  Rezidence Kurzeme, Talsu novads

  Vairāk