Seminārs

2x2 KODOLS

2024. gada 25. jūnijs – 2. jūlijs
Kanāda, Saulaine

 • Dalībnieki

  18 līdz 30+ gadi

 • Kad?

  2024. gada 25. jūnijs – 2. jūlijs

 • Kur?

  Kanāda, Saulaine

  Skatīt kartē

Mēs savā dzimtas kodolā šovasar Kanādā! Turi acis un ausis vaļā un plānotāja vasaras karstāko dienu lodziņos ieraksti KODOLS!

Seko jaunumiem - jauna informācija sekos!

ĪPAŠAIS PROJEKTS | METĀLMĀLS - NO IDEJAS LĪDZ ROTAI

PROJEKTĀ PIEDALĀS VISI KODOLA DALĪBNIEKI!

Ikvienam būs iespēja no 2x2 mājās paņemt sevis viedotu kulonu/atslēgu piekariņu. Šajā 1 dienas projektā tev tiks iedots juvelieru vaska gabaliņš, kurā tu varēsi grebt un veidot savu dizainu, kurš pēc tam, pēc iespējām, tiks izliets bronzā vai sudrabā. Rotu darināšana vaskā droši vien ir iesācējiem draudzīgākais un ātrākais veids, kā īstenot savu kāroto dizainu un es jums parādīšu instrumentus un galvenās tehnikas, ko iemācījos Florencē. Tas ir maz zināms fakts, bet katrā lielākā pilsētā ir lietuve, uz kuru var nest savu radīto darbu vaskā un to pēc pāris dienām var saņemt bronzā, sudrabā vai zeltā. Cerams katram izdosies paņemt līdzi uz mājām ne tikai mīļu rotu, bet arī iedvesmu un prasmes, ko izmantot arī ārpus semināra. 

 Projektu vadīs Jānis Cepurītis - neizlēmīgs mākslinieks. Tetovētājs, gleznotājs un rotkalis. Nu gandrīz 10 gadus strādā kā tetovētājs Oslo, un pēdējos 3 gadus studējis klasisko glezniecību un rotkalšanu Florencē, Itālijā.

PROJEKTS | 2x2 DEJO

Kopā gatavosimies un piedalīsimies XVI Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Kanādā. Mācīsimies uztvert deju kā sociālu instrumentu, kas var palīdzēt uzlabot labsajūtu un radīt jaunas dzīves iespējas. Mums noteikti būs ļoti jautri. Šis arī, iespējams, būs 2024.gada vasaras labākais piedzīvojums.

Projektu vadīs režisors, producents, horeogrāfs un KODOLA vadītājs Juris Gogulis. Kopš 2019.gada viņš ir 2x2 deju projektu vadītājs, kopā ar 2x2 deju kopu ir piedalījies 2 Ziemeļamerikas deju svētkos (Toronto un St. Paulā) un 2023.gada vasarā arī Latvijas deju svētkos. Juris ir pasaules pilsonis, kurš pateicoties 2x2 ir kļuvis par lielāku Latvieti.

PROJEKTS | 2x2 DZIED

Kopā apgūsim kora skaņdarbus, kurus vēlāk dziedāsim lielajā kora koncertā Toronto Dziesmu svētkos. Nometnes laikā pievērsīsimies arī prasmēm, piemēram, kā labi ieklausīties vienam otrā, lai radītu saliedētu grupas skanējumu.

Projektu vadīs producents, komponists, dziesmu autors, multiinstrumentālists un 1/3 Grammy balvai nominētās mūzikas grupas “Moonchild” Andris Mattsons

PROJEKTS | IEMĪLI PROCESU

Kopā analizēsim, kas ir process, skatoties caur aktieru prizmu, ieskatīsimies nelielā Latvijas teātra un kino vesturē. Liene dalīsies ar profesijas pieredzi un piedāvās dažādus treniņus, kas noderēs gan topošajiem aktieriem, gan pasniedzējiem, gan vadītājiem, gan “komandas spēlētājiem” utml. Teoriju var saprast labāk, ja uzreiz to izmēģina praktiski, tāpēc būs grupu darbi, diskusijas, treniņi un praktiski piemēri. Nevajag satraukties, ja vēl nekad neesi saskāries ar aktieru vai režisora profesiju, jo rezultāts nav svarīgākais - svarīgākais ir process.

Projektu vadīs Liene Liuzinika (Sebre), teātra, kino, televīzijas un radio aktrise ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi. Šobrīd Lienes vispazīstamākais projekts ir bēernu raidījums "Tutas lietas". Svarīgi piebilst, ka viņa ir dzimusi latviešu ģimenē ASV, bet nu jau 20 gadus dzīvo Latvijā.

PROJEKTS | DABA IR LABA

Daba var būt maiga, mīļa un skaista, kā arī barga, bīstama un bailīga. Iepazīstoties ar Saulaines apkārtni, iegūsim praktiskas āras zināšanas un noslīpēsim savas meža mākas, lai varam drošāk spert soli un ērtāk pavadīt laiku dabiskās vidēs - vienalga vai tas gadās pēc plāna vai pilnīgi negaidīti. Projekta mērķis nav tikai iepazīties ar apkārtnes dabu, bet arī papētit atbildi jautājumam – kāda ir Tava daba?

Projektu vadīs Valdis Kalniņš – pasaules ceļotājs un dabas mīlētājs, kurš caur savām avantūrām un piedzīvojumim ir kopsummā vismaz divus mūža gadus klaiņojis pa kalniem un lejām guļot teltīs, nojumēs, sniegu mājās un ik pa reizei, tāpat zem zvaigznēm.

PROJEKTS | VITRĀŽA

Grūti būt vienaldzīgam ieejot kādā katedrālē. Dažus uzrunā Dievs. Mārtiņu uzrunā krāsainie vitrāžas stikli! Projektā iegūsim zināšanas, kā tās rodās. Nedēļas laikā izgatavosi savu vitrāžas priekšmetu, ietverot latviskus motīfus, piemēram auseklīšus, saulītes, skujiņas, bet varam arī būtu radošāki. Darbnīcā būs iespējams iegriezties vakaros, galvenais, ka var braukt mājās ar skaistu pabeigtu darbu, nevis stiklu kaudzīti.

Projektu vadīs Mārtiņš Putenis, kādreizējs 2x2 dalībnieks, ilggadīgs 2x2 atbalstītājs, projektu vadītājs, dažādu darbiņu izpildītājs. Pensionējies. Dzīvo Amerikā ar sievu, Kristīnu. Kopā ar sievu izaudzējis četrus bērnus, visi 2x2 absolventi!

IEVIRZE | ES UN MANAS TAUTAS DAIĻRADE

Mēs katrs esam kodols, kas satur savu tuvāko apkārtējo pasauli. Katram ir pagātne, tā veido to, kas esam šodien, ko no citiem iemācījušies, ko dodam tālāk nākotnei. Tagadnē dzīvojot, dažreiz sanāk apjukt par to, kas ir tradīcijas, ideāli un pasaules uzskati.

"Es esmu tas, kurš veido nākotnes pagātni", vai mana folklora būs citādāka kā tā par ko lasām grāmatās? Mēģināsim izprast, kā mūsdienās saglabāt folkloras būtību un atrast to mūsu esībā. Kādēļ tas ir vajadzīgs, vai tas man ko dod. Mācīsimies dziesmas, iesim rotaļās, iedvesmosimies, diskutēsim par folkloru mūsu ikdienas dzīvē, varbūt uzrakstīsim kādu jaunu dziesmu.

Ievirzi vadīs Katrīna Dimanta - dziedātāja, komponiste, folkloriste, instrumentāliste, ceļotāja, mūzikālais spridzeklis, ļoti komunikabla un zinoša latviete, kas nebaidās kļūdīties. Katrīna ir Latvijā un latviešu diasporās pazīstama dziedātāja, savu karjeru veidojot uz folklorā būvētas pamatnes, šobrīd komponējot lipīgu latviešu popmūziku un to jaucot ar folkloru. Folkpops ir latviešu mūzikā jauns žanrs un Dimanta to attīsta

IEVIRZE | ES UN MANAS TAUTAS DAIĻRADE

IEVIRZE | DOMĀ, ROSIES UN RADI VĒRTĪBU SEV UN CITIEM

Latvija varēs uzplaukt un attīstīties, ja tajā būs spēcīgs, labi pelnošs un eksportējošs bizness, un tam savukārt nepieciešami spējīgi uzņēmēji, kuriem ir plašas ambīcijas iekarot pasauli.

Ievirzē mācīsimies uzņēmējdarbības pamatprincipus, komandas un sadarbības nozīmi un organizēsim 2x2 mikrouzņēmumus.

Ievirzi vadīs uzņēmējs, “SAF Tehnika” ASV filiāles prezidents un vienkārši zinātkārs cilvēks Jānis Bergs

IEVIRZE | MŪZIKAS SPĒKS

Kā varam dziļāk izprast mūzikas spēku? Kā tā ietekmē mūsu iekšējo pasauli un arī iedvesmo pārmaiņas sabiedrībā? Izpētīsim jaunus instrumentus, melodijas un mūzikas stilus, lai pilnveidotu mūsu mentālo un emocionālo veselību. Atspoguļosim savus piedzīvojumus muzikā. Būsim atvērti un radoši un eksperimentēsim ar jaunām skaņām un idejām.

Ievirzi vadīs dziedātāja, ģitāriste un dziesmu autore Larisa Medne, kura ieraksta mūziku ar pseidonīmu “mother mushroom”. Larisa ir sociālā darbniece un pieredzējusi sabiedrisku un politisku organizācīju vadītāja.

IEVIRZE | POLITIKA VAI MĪTS

Vai Tramps var būt vēlreiz Baltā nama saimnieks? Vai Krievija var uzvarēt Ukrainu? Vai Kanādas armijas ieguldījumu dēļ Latvijas drošībā esam parādā? Vai NATO solījumam par Latvijas drošību Tu pats tici par 100%? Vai Latvijai ir iespējams Saules mūžs, ja esmu pasīvs vēlētājs? Vai Latvijas pilsonim, kurš nedzīvo valstī ir jābalso par Saeimu? Vai tiesa, ka Briseles institūcijā tiešām izlemj 80% Latvijas likumu un principu? Vai var salīdzināt ASV un Latvijas ietekmi pasaulē?

Iejutīsimies politiķu lomās, pielaikosim sev klasiskos VARAS/NAUDAS/SLAVAS izaicinājumus, salīdzināsim un pamatosim savus atšķirīgos viedokļus, un trenēsim savu spēju formulēt konkrētu viedokli par politiskām tēmām, lai atrastu mieru sevī un pasaulē.

Ievirzi vadīs Ansis Bogustovs - "TV24" politikas žurnālists, pasākumu moderators, kā arī augstskolas pedagogs

IEVIRZE | IZAUGSME SĀKAS SEVĪ

Motivācija, mērķi un ilgtermiņa pārmaiņas. Dalībnieki dosies personiskās izaugsmes “ceļojumā”, kas dos iespēju sākumā padziļinātāk apzināties savas vērtības , priekšstatus un lomas, kas dzīvē tiek spēlētas. Otrajā daļā notiks darbs ar saviem mērķiem, iekšējo motivāciju to sasniegšanā. Ceļojuma noslēgumā dalībnieki veidos saikni starp saviem mērķiem un ilgtermiņa pārmaiņām, ko vēlas saskatīt sabiedrībā.

Ievirzi vadīs Lauma Žubule - organizāciju psihologs, sertificēts supervizors un neformālās izglītības trenere.

IEVIRZE | IZZINI PAGĀTNI CEĻĀ UZ NĀKOTNI

Mācīsimies vākt ziņas savam dzimtas kokam dažādos tīmeklī (internetā) pieejamos avotos. Katrs ievirzes dalībnieks, varēs atrast faktus par saviem vecvecvecākiem un tālākiem senčiem un varbūt vēl neapzinātiem radiniekiem. Uzzināsim, ko vēsta mūsu un mūsu radinieku uzvārdi. Spersim pirmos soļus baznīcgrāmatu ierakstu burtošanā, apskatīsim daudzus citus tiešsaistes avotus, diskutēsim par DNS analīzes iespējām un pamazām liksim kopā iespējami plašu savu dzimtas koka mozaīku. Katram dalībniekam noderēs ierīce ar interneta pieslēgumu.

Ievirzi vadīs Ilmārs Mežs – ģeogrāfs un vēsturnieks, kuru interesē Latvijas kultūras mantojums, latviešu identitāte un tās saglabāšana nākotnē. Piedalījās “Skandiniekos”, vāc tautasdziesmas gan Latvijā, gan Sibīrijas latviešu ciemos, izdod latviešu valodas izlokšņu paraugus un veido dzimtas kokus. Pēdējais lielais darbs ir latviešu uzvārdu vārdnīca 3 sējumos, atklājot uzvārdu iespējamo izcelsmi un to izplatību.

MATERIĀLI

SAISTĪTĀS ZIŅAS

VADĪTĀJI UN IEVIRZES

 • Juris Gogulis

  Semināra vadītājs
 • Reinis Nikuļcevs

  Programmas vadītājs
 • Līva Zemīte

  Programmas vadītāja asistente
 • Lizete Valdmane

  Finanšu darba vadītāja
 • Līga Sūrīte

  Projekta vadītāja (darbā ar dalībniekiem)
 • Karīna Karnīte

  Semināra komunikācijas speciāliste

JAUTĀJUMI UN ATBILDES

 • Kas ir 2x2?
 • Kad un kur notiks vasaras Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2?
 • Kāpēc ir nepieciešama Tava iesaiste, lai 2x2 kustība turpinātos?
 • Ko aicinām pievienoties?
 • Kur seminārā iegūtās zināšanas un prasmes varēsim likt lietā?

AIZVADĪTIE SEMINĀRI

 • Seminārs

  2x2 Vasaras saulgriežu saiets

  2024. gada 22. jūnijs - 24. jūnijs
  Rezidence Kurzeme

  Vairāk
 • Seminārs

  2x2 Īspaids

  2024. gada 3. - 6.maijs
  Latvija, Daugavpils

  Vairāk