Visas ziņas

Aicinām uz tematisko vakaru "2x2 darīs" muzejā "Latvieši pasaulē"!

Mākslīgais intelekts bijis termins, kuru IT speciālisti lielākoties izmantoja tikai savā lokā, taču, laikam ejot, šīs tehnoloģijas ar blīkšķi ienākušas mūsu ikdienā.

Turpinām svinēt kustības “2x2” 60 gadu jubileju un aicinām uz sarunu par mākslīgo intelektu!

Gaidīsim ikvienu esošo, bijušo un topošo 2x2nieku 20. februārī plkst. 19:00 muzejā “Latvieši pasaulē”, Rīgā, Berga bazārā (Dzirnavu iela 84). Ja netiec uz pasākumu klātienē - nebēdā! Varēsi piedalīties arī attālināti, pieslēdzoties Facebook tiešraidei!

Mākslīgais intelekts bijis termins, kuru IT speciālisti lielākoties izmantoja tikai savā lokā, taču, laikam ejot, šīs tehnoloģijas ar blīkšķi ienākušas mūsu ikdienā. Ir grūti paredzēt, kā un cik drīz tas ietekmēs sabiedrību. Kā mēs strādāsim, mācīsimies un sazināsimies? Vieni ir ļoti noraizējušies, citi ir pilni optimisma.

Ko mākslīgais intelekts varētu nozīmēt Latvijai, latviešiem un "2x2" kustībai? “2x2 darīs” vakara gaitā meklēsim atbildes uz šo jautājumu kopā ar:

diskusijas vadītāju, IT nozares ekspertu un uzņēmēju Pāvilu Jurjānu;
RTU vadošo pētnieci, bijušo 2x2nieci Brigitu Dejus;
Elektronikas un datorzinātņu institūta pētnieku, bijušo 2x2nieku un vadītāju Oskaru Teikmani.

Kustības “2x2” mērķis ir radīt vidi, kurā katrs latviešu jaunietis pilnveido sevi un Latvijas sabiedrību. Pirmās “2x2” nometnes notika pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados Ziemeļamerikā, lai stiprinātu latvietību to jauniešu vidū, kuri dzimuši un auguši ārpus Latvijas. Kopš 2015. gada vasaras “2x2” notiek arī Latvijā, apvienojot Latvijā un ārpus tās dzimušos latviešu jauniešus.

Facebook pasākums: https://ej.uz/2x2darija20feb