Seminārs

2x2 Piederība


Ratnieki, Līgatne

 • Dalībnieki

  18-30 gadi

 • Kad?

 • Kur?

  Ratnieki, Līgatne

  Skatīt kartē

Starp Gaujas līkumiem un jūlija pļavu smaržu, uzreiz pēc Dziesmu un Deju svētkiem, tiksimies vienīgajā šīs vasaras 2x2 seminārā! Aizņemiet datumus kalendāros, pucējiet ceļa kurpes un stāstiet draugiem!

Attēlā 2019. gada 2x2 seminārs Latgalē

Šovasar esam pulcējuši brīnišķīgus ieviržu un projektu vadītājus, kas nedēļas garumā dalīsies ar savām zināšanām! Laiks iepazīties!

IEVIRZE | KĀ MĀCĒT ATTIECĪBAS?

Kopā izvērtēsim un pilnveidosim izpratni par dažādiem uzvedību un attiecību modeļiem gan personiskā, gan profesionālā aspektā. Interaktīvā veidā aplūkosim un diskutēsim par sabiedrībā pastāvošajiem stereotipiem, diskrimināciju un aizspriedumiem, un ko mēs ikviens varam darīt, lai sabiedrību veidotu iekļaujošāku, drošāku un pieņemošāku.

〰️ Ievirzi vadīs pieredzes izglītības trenere un dzimumu līdztiesības eksperte Madara Mazjāne.

IEVIRZE | KĀ DOMĀT KRITISKI UN SAGLABĀT DRAUGUS

Mūsdienu dažādo viedokļu telpā ir tik būtiski spēt izvērtēt informāciju, pamatot savas domas un uzklausīt vienam otru.👂 Ievirzē apgūsim kritiskās domāšanas metodes, kā neuzķerties uz informācijas pasniegšanas trikiem, kā netikt apvestiem ap stūri jautājumos, kuros neesam eksperti, un kā sarunāties, paust viedokli, lai otrs ieklausās.

Ievirzi vadīs pieredzējis 2x2nieks, kritiskās domāšanas popularizētājs un pasniedzējs Juris Baltačs.💡

IEVIRZE | VADI SEVI, VADI CITUS

Kādas īpašības piemīt mūsdienīgam vadītājam? Kas ir veiksmīga vadītāja komunikācija un ko tā var dot? Kādi piemēri ir mums apkārt un ko no tiem varam mācīties? Uzdosim daudz jautājumus un meklēsim atbildes kopā! Ievirzē iepazīsimies ar dažādiem cilvēku tipiem, komunikācijas nozīmi vadīšanā, diskutēsim un dzirdēsim arī ievirzes īpašo viesu pieredzi. Ieskatīsimies savās vērtībās un spejās, jo, lai vadītu citus, vispirms ir jāspēj vadīt sevi. Un, lai vadītu sevi, ir sevi jāpazīst. Kopā izzināsim, dalīsimies un iepazīsim!

〰️ Ievirzi vadīs komunikācijas eksperte, 2x2 padomes locekle un ilggadēja 2x2niece Vanda Dauksta.

IEVIRZE | IEDARBĪGA UN IEKĻAUJOŠA VALODA

Ar valodu varam graut un varam nosargāt, varam mainīt vēstures tecējumu, varam celt un iedvesmot apkārtējos. Katrai valodai piemīt spēks, ko jāmācas apjaust. Ievirzē diskutēsim par valodas spēku un cieņpilnas saziņas nozīmi. Runāsim par valodu kā mūsu personīgās un arī sabiedrības identitātes elementu. Apgūsim iekļaujošas un neaizspriedumainas valodas principus. Izmēģināsim dažādu valodas rīkus un tehnoloģijas, kas atvieglos darbu ikdienā. Vingrināsimies runāt un rakstīt iedarbīgi, kodolīgi, skaidri un saprotami.

〰️ Ievirzi vadīs valodniece, tulkotāja un raidieraksta “Pieturzīmes” vadītāja Aiga Veckalne.

IEVIRZE | TRIMDAS ROKS

Rokmūzika ir protests, pašnoteikšanās un cieņpilnas pieaugšanas sastāvdaļa. Tā ir laikmeta sociālo un politisko notikumu spogulis. Izmantojot datu analīzi, meklējot sakarības un pētot tieši to, kas mūs visvairāk interesē, mēs varam uzzināt kaut ko ļoti svarīgu paši par sevi.🔍 Latviešu trimdnieku vidū ir daudz izcilu mūzikas talantu, kuru skanīgās melodijas un asprātīgie, saviļņojošie teksti spēs iekustināt un aizkustināt ikvienu. Kopā klausīsimies, pētīsim un apspriedīsim! 🎶

〰️ Ievirzi vadīs rokmūzikas entuziasts, datu zinātnieks un kordiriģents Linards Kalniņš.🙋🏻‍♂️

IEVIRZE | FOLKLORA VAKAR, ŠODIEN, RĪT

Folklorā iemiesota tautas uzkrātā pieredze, tradīcijas, ideāli un pasaules uzskati. Gadu gadiem kopta, tā ir mainīga, plūstoša un klātesoša arī šodien! ✨ Kopā mēģināsim izprast, kā mūsdienās saglabāt folkloras būtību un saredzēt, kur tā redzama un dzirdama mūsu ikdienas solī, mācīsimies dziesmas un rotaļas.

〰️ Ievirzi vadīs folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” vadītājs Edgars Zilberts.🐺

IEVIRZE | KULTŪRA LATVIJĀ – LAIKMETĪGAIS STRĀVOJUMS UN KOPIENAS

Kultūra nereti atrodas starpstāvoklī – tā neizbēgami ir saistīta ar atmiņu un vēsturi, taču vienlaicīgi cenšas runāt par aktuālo un mūsdienīgo. Kopā skatīsimies uz to, kā kultūra Latvijā balansē starp vēsturisko atmiņu un sociālpolitisko, aplūkosim spilgtus piemērus no teātra, vizuālās mākslas, dejas, literatūras un kino laukiem. Ievirze ir paredzēta domu apmaiņai – mēģināsim vietējās kultūras norises sasaistīt ar globālu kontekstu un caur kultūras pieredzi šķetināt laikmetīga latvieša tēlu.

〰️ Ievirzi vadīs kinorežisors un publicists Žulijens Nuhums Kulibali. Smēlies profesionālo pieredzi Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (RIGA IFF), kultūras NVO “Ascendum” komandās u.c.

IEVIRZE | POLITIKA "PA PLAUKTIŅIEM"

Kopā caur praktiskām nodarbībām, sadarbojoties un līdzdarbojoties, atsvaidzināsim un iegūsim zināšanas par Latvijas politisko iekārtu, ieskatoties dziļāk aiz it kā vispārzināmām lietām, izzināsim Latvijas demokrātiskās iekārtas stūrakmeņus, loģiku (un tās trūkumus) un galu galā ko un kā paši varam ietekmēt, lai stiprinātu un veidotu valsti? Diskutēsim, spriedīsim un liksim pa plauktiņiem labi zināmo un vēl nezināmo!

〰️ Ievirzi vadīs Lolita Čigāne – bijusī 12. Saeimas deputāte, vadījusi Saeimas Eiropas lietu komisiju. Darbojusies vairākās Latvijas nevalstiskajās organizācijās, žurnālistikā un dažādās starptautiskās organizācijās labas pārvaldības, pretkorupcijas un vēlēšanu jomā.

PROJEKTS | SKICES NO NEKĀ

Kopīgi iepazīsimies ar dažādām skicēšanas tehnikām un materiāliem, figūru formām un kompozīciju. Skicēt varēs visi!

〰️ Baudīsim mākslas pasauli ar vjetnamiešu izcelsmes Latvijas mākslinieku – grāmatu un modes ilustratoru, koncepta mākslinieku Kaovjetu Ngujenu (Cao Viet Nguyen), kurš ir arī "Lāčplēša" komiksa autors.

PROJEKTS | EJAM DABĀ

Iesim pētīt Līgatnes takas, malu malas un lūkosim ceļu pie sevis. Caur aktivitātēm dabā, reizēm pārvarot izaicinājumus un izkāpjot no komforta zonas, iepazīsim sevi, stiprināsim ticību sev un savām spējām. Apgūsim arī praktiskas iemaņas – kā orientēties pēc kartes, iekurt ugunskuru, uztaisīt nojumi, 'neatstāt pēdas' aiz sevis. 💚

〰️ Dosimies dabā ar piedzīvojumu organizācijas "Lūzumpunkts" treneri, instruktori un vairāku 2x2 dabas projektu vadītāju Agitu Bergu.🤸‍♀️

PROJEKTS | MŪSDIENU LATVIEŠU VIRTUVE

Apgūsim gardas receptes, virtuves gudrības un servēsim kārtīgu burziņu virtuvē. Vienmēr čalojošs un aizraujošs garšas piedzīvojums!

〰️ Māris Jansons viens no Latvijas labākajiem un talantīgākajiem šefpavāriem, "Pavāru klubs" dibinātājs, mūsdienu Latvijas virtuves vēstnesis.

PROJEKTS | ROTKALŠANA

Jau izsenis baltu tautas grezni rotājušās. Mūsu rotas nebeidz pārsteigt ar formu, rakstiem un nozīmi. Mēs tās nēsājam, godinot pagātni un stāstot katrs savu latvietības stāstu. Kopsim savas saknes un iepīsim spēku rotās arī šogad Latvijas 2x2 seminārā, veidojot katrs savu Nameja gredzenu un kādu citu sen kārotu rotu.

〰️ Vitauts Straupe ir rotkalis, kurš kopā ar sievu dibinājis Latvijā tik ļoti iemīļoto zīmolu Baltu Rotas. Vitauts 2x2niekiem ir palīdzējis tikt pie sen kārotām rotām arī citos 2x2 semināros, fonā skanot grupas "Pērkons" dziesmām un ik pa laikam iepinot pa kādam jokam.

PROJEKTS | STUNDA X

Kā Tu rīkotos X stundā? Pēdējā gada laikā arvien biežāk šāds jautājums pavīd gan ģimeņu, gan draugu lokā. Šajā projektā apgūsim praktiskas iemaņas, kas nepieciešamas, lai sniegtu pirmo palīdzību sev un citiem, zinātu, kā rīkoties saskarē ar ieročiem, kā iegūt minimālos resursus izdzīvošanai krīzes gadījumos. Tāpat uzmanību pievērsīsim informatīvajam karam un tam, kā cīnīties ar dezinformāciju.

〰️ Projektu vadīs ASV vēstniecības Informācijas resursu centra direktors un zemessargs kaprālis Nils Students un vecākais zemessargs Emīlija Anna Staģe.

PROJEKTS | AKTIERMĀKSLA UN IMPROVIZĀCIJA

Katru dienu apgūsim kādu svarīgu aktiermeistarības šķautni – partnera un telpas izjūtu, reakciju, runas mākslas tehniku, fantāziju un humoru. 🎭 Kopā uzzināsim katra dalībnieka aktierisko temperamentu, uzlabosim dikciju, analizēsim tekstus un, protams, spēlēsim etīdes, izmantojot dažādas improvizācijas tehnikas. Nedaudz teorija, taču maksimāla prakse un dalībnieku jauda! Pārsteigumi, smiekli un labi pavadīts laiks garantēts!

〰️ Laura Čaupale ir cilvēks teātris – producente, režisore, aktrise un publiskās runas speciāliste – viss vienā talantīgā un radošā personā! ✨

PROJEKTS | PIRTS – TUVĀK SEV UN DABAI

Kursim uguni pirtī un sevī pašos, mācīsimies siet slotas, apgūsim pērienu un aplūkosim dažādas pēršanas tehnikas, jauksim zālīšu skrubjus un eksperimentēsim. Celsim un baudīsim arī zaķīšu pirtiņu. Būsim klātesoši, būsim tuvu sev un dabai. Piedzīvosim pirts patieso būtību, tajā ieausto latvietību un stiprumu. Pēc pirts kūpošiem pleciem jozīsim uz dīķi, pie muguras būs palikusi pa kādai bērzu lapai kā pastmarkai no mīļākā vēstuļu drauga. Pirtī mazgājas tīra mugura, bet jo vairāk – sirds. 🤍🌿

〰️ Kopā ar profesionālu pirts meistaru Rolandu Fedotovu, kurš ir arī pieredzējis 2x2nieks, iegūsi izpratni par pirts procesiem – gan praktiskiem, gan emocionāliem. Rolands ikdienā vada pirts kūres un rituālus labsajūtas kompleksā "Ziedlejas" un viesu mājā "Virgabaļi", dzīvo lēni un tuvu dabai.

PROJEKTS | KOKA TAURES

Projektā kopīgi gatavosim izsenis pazīstamu signālinstrumentu, koka tauri, ko vienā ciemā dzīvojoši ļaudis izmantoja cilvēku sapulcināšanai, trauksmes celšanai vai cita veida saziņai. Kamēr darināsim savu koka tauri, uzzināsim arī interesantus faktus par seno latviešu mūzikas instrumentu vēsturi un pielietojumu.

〰️ Projektu vadīs Audars Kārlis Klints topošais autotransporta inženieris un seno latviešu mūzikas instrumentu entuziasts un meistars.

PROJEKTS | MUZICĒŠANA 21. GADSIMTĀ

Ar atvērtām sirdīm un ausīm kopā apgūsim ierakstīšanas pamatus, aranžēsim, jauksim kopā dažādus mūzikas žanrus. Bez praktiskās darbošanās uzzināsim, kā tas ir strādāt kopā grupā, kā risināt radošos izaicinājumus un kā vislabāk izmantot ikviena talantus. Radīsim kopā ko patiesi foršu un unikālu!

〰️ Pasaules un Latvijas pieredzi smēlušies, projektu vadīs mūziķe Asnate Rancāne no etno-pop mūzikas grupas "Tautumeitas" un producents, dziesmu autors un multi-instrumentālists Andris Mattsons no mūzikas grupas "Moonchild".

PROJEKTS | PAŠAM SAVA MELDRU CEPURE

Vīsim dziesmas, smieklus un pīsim garu bizi, šūsim to kopā. Uzzināsim par pīšanas vēsturi un meistarstiķiem. Liksim galvā savu cepuri, lai tā lepni mūs rotā atlikušo un citas vasaras!

〰️ Sava amata meistare, pinēju studijas TLMS "Ataudze" vadītāja Ineta Vēvere nodarbojas ar pīšanu vairāk nekā 35 gadus un labprāt dalīsies ar prasmēm, kā darināt pašam savu meldru cepuri!

GALERIJAS

 • GALERIJA

  Daudzinājums | 2x2 Piederība 2023

 • GALERIJA

  1. diena | 2x2 Piederība 2023

SAISTĪTĀS ZIŅAS

 • 6. diena | RAŽAS NOVĀKŠANA | 2x2 Piederība

  Lasīt vairāk
 • 5. diena | PIEDERĪBA | 2x2 Piederība

  Lasīt vairāk

VADĪTĀJI UN IEVIRZES

 • Dārta Apsīte

  Semināra vadītāja
 • Krists Ozoliņš

  Programmas vadītājs
 • Ieva Šmite

  Saimniece
 • Karlīna Anna Dzene

  Dizainere
 • Māris Jansons

  Projekta vadītājs
 • Juris Baltačs

  Juris Baltačs

  Ievirzes vadītājs
 • Agita Berga

  Agita Berga

  Projekta vadītāja
 • Vitauts Straupe

  Projekta vadītājs
 • Linards Kalniņš

  Linards Kalniņš

  Ievirzes vadītājs
 • Rozīte Katrīna Spīča

  Dalībnieku administratore
 • Aiga Veckalne

  Ievirzes vadītāja
 • Laura Čaupale

  Laura Čaupale

  Projekta vadītāja
 • Rolands Fedotovs

  Projekta vadītājs
 • Madara Mazjāne

  Ievirzes vadītāja
 • Arnis Kākulis

  Finanšu ministrs
 • Anna Hvostovoja

  Komunikācijas vadītāja
 • Vanda Dauksta

  Ievirzes vadītāja
 • Andris Mattson

  Projekta vadītājs
 • Ineta Vēvere

  Projekta vadītāja
 • Jurģis Rikveilis

  Fotogrāfs
 • Edgars Zilberts

  Ievirzes vadītājs
 • Asnate Rancāne

  Asnate Rancāne

  Projekta vadītāja
 • Žulijens Nuhums Kulibali

  Ievirzes vadītājs
 • Audars Kārlis Klints

  Projekta vadītājs
 • Lolita Čigāne

  Ievirzes vadītāja
 • Anna Matule

  Fotogrāfe
 • Nils Students

  Projekta vadītājs
 • Kaovjets Ngujens

  Projekta vadītājs
 • Emīlija Anna Staģe

  Projekta vadītāja

JAUTĀJUMI UN ATBILDES

 • Kas ir 2x2?
 • Kad un kur notiks vasaras Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2?
 • Kāda vecuma jauniešiem seminārs ir paredzēts?
 • Kā varēs nokļūt līdz 2x2 semināra norises vietai?
 • Kas ir ievirzes?
 • Kas ir projekti?
 • Valodas zināšanas
 • Vai pieteikumu stipendijai var veikt jebkurš interesents?
 • Līdz kuram datumam nepieciešams veikt dalības maksu?
 • Ko darīt, ja nekad neesmu bijis Latvijā un man nav neviena drauga vai radinieka pie kā palikt pirms vai pēc 2x2?
 • Kas ir tās lietas, ko nepieciešams ņemt līdzi uz semināru?
 • Kas rīko 2x2?

AIZVADĪTIE SEMINĀRI

 • Seminārs

  2x2 STRĀVOJUMS


  Rezidence Kurzeme, Talsu novads

  Vairāk
 • Salidojums

  2x2 Vasaras saulgriežu saiets


  Rezidence Kurzeme

  Vairāk